Eget tema: Tillbakablick (182/182)

Det har varit ett annorlunda år som på många vis dominerats av tillbyggnaden, något som återspeglats i mina bilder i år. Årets sista bild i fotoutmaningen får därför bli en bild tagen på samma plats om för ett år sedan. Då hade vi en grop bakom ryggen – nu har vi den nya delen av huset.

Den bilden var i sin tur en tillbakablick på en ännu äldre bild – ett familjefoto från december 2004.

5 svar på “Eget tema: Tillbakablick (182/182)

  1. Stort grattis till målgången! Vilka härliga familjebilder. Hoppas du fortsätter nästa år, det är alltid så kul att se dina tolkningar av teman och olika fix i Ph. Ha en skön ledighet i helgerna. 🙂

  2. Ett stort tack till dig att jag både fått följe med på ert bygge samt dina fantastiskt kreativa bilder. Som den periodare jag är vad gäller både med kameran och kommentarer så är det länge sedan jag varit här och skrivit. Jag har tittat många gånger på bilderna genom mobilen, men skriver inte i den – är inte ens inloggad så det går inte heller att gilla något.
    Men en sak är säker jag hopas att jag får fortsätta följa dig även om det inte blir i 365foton utan här på din bildblogg.
    En god fortsättning och ett riktigt gott nytt år!

  3. Härliga bilder som alltid! Stort Grattis till målgången och tack för all härlig kreativitet och inspiration. Det har varit så roligt att följa dig genom året. Och tusen tack för alla besök och fina kommentarer.
    Önskar dig ett riktigt fint 2026 🥳🥂

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *